A tópart melletti táborhelyen jött szóba az egész, miközben a szomszéd parcella vendégével a reggeli kávé mellett beszélgettünk. A nap már sütött, a gyerekek a vízparton játszottak, és én épp azon morfondíroztam, hogy a hazaút mit tartogat. Mondtam neki, hogy a kocsim olajszintje fogy, és fogalmam sincs, mit töltsek bele indulás előtt. Bevallottam, hogy az ilyesmihez sosem értettem igazán.

Ő rögtön rávágta, hogy az Olajwebshopnál szokott rendelni, mert ott garantáltan eredeti márkás terméket kap. Elmondta, hogy évek óta tőlük vásárol, és sosem volt vele gondja. Még a parcellán mutatta a telefonján, hogyan keresett rá a kocsijához valóra, és milyen gyorsan megtalálta a megfelelő terméket.
Hazaérve én is leadtam a rendelést a megfelelő 5w30 motorolaj kategóriából, és másnapra meg is jött a csomag. A boltnak ráadásul három budapesti szaküzlete is van, úgyhogy személyesen is át lehetett volna venni.
Mire figyeltem oda a választásnál:
– a megfelelő viszkozitás pont az volt, amit a kézikönyv ajánl a kocsimhoz;
– ismert nemzetközi márkák közül lehetett választani, nem ismeretlen gyártóét;
– a kőbányai bolt útba esett, ha gyorsan kellett volna;
– az ár napról napra változik, így mindig az aktuálisat láttam.
Betöltöttem a kiválasztott 5w30 motorolajat, a motor halkabban járt, és a hosszú hazaúton sem fogyott semmi. Reggel, hidegben is könnyebben indult, mint korábban, és ez igazán meglepett. Azóta is az Olajwebshopnál veszem, pont úgy, ahogy a táborozó ajánlotta. A következő nyaraláson már én adtam tovább a tippet egy másik vendégnek, aki ugyanazzal a tanácstalansággal küszködött, mint én korábban.
